Інвалютні кредити: Висновки

ДолКредит

У ситуації з валютними кредитами постраждали всі учасники фінансових відносин: позичальники, вкладники банків, банкіри, їх корпоративні й приватні клієнти та держава. Але не варто всі ризики залишати на позичальниках, які й так власним коштом забезпечували доходи банків, податки з цих доходів державі, та відсотки на депозити.

Тому ризики слід розподілити між трьома сторонами:

  • державою, яка в особі Національного банку та Уряду мала забезпечити стабільність національної валюти; і тому держава повинна взяти на себе частину витрат та додатково надати відповідні податкові пільги банкірам і позичальникам;
  • позичальником, що мав необережність взяти валютний кредит, і тепер має платити значно більшу, але посильну йому суму, ризикуючи в іншому разі втратити житло;
  • банком, який, знаючи про відсутність валютних надходжень у позичальника, все ж надав йому валютний кредит, а потім не забезпечив еквівалентну конвертацію; тому банк має змиритись зі втратою значної частини доходів, вигравши у поточній ліквідності.

Таким чином, з урахуванням обставин, викладених у статті Інвалютні кредити: Як змусити платити боржників, завдяки використанню мультиплікатора державних фінансів, передбачених Державним бюджетом на 2015 рік  56 млрд.грн. коштів для фінансування банківського сектору та Фонду, було б більш ніж достатньо щоб вирішити проблему валютних позичальників упродовж кількох найближчих років до повного погашення таких боргів. Що між іншим допоможе у короткостроковій перспективі суттєво поліпшити стан банківського сектору економіки та частково повернути довіру до банків з боку населення.

Попередні статті за темою:

Інвалютні кредити: Передумови іпотечного буму в Україні

Інвалютні кредити: Як змусити платити боржників

Комментирование на данный момент запрещено, но Вы можете оставить ссылку на Ваш сайт.

Комментарии закрыты.